Eczane Tabelası Yönetmeliği Nedir? Ölçüleri ve Ücretleri

Eczane Tabelası Yönetmeliği Nedir? Ölçüleri ve Ücretleri

Tabelalar, reklam yapmak açısından firmalar için ne kadar ehemmiyetli ise genel alanları tanımlamak için de kullanıcılar için o kadar ihtiyaç duyulan araçlardır. Sözgelişi hastanelerin acil girişlerinin gösterilmesinden polis istasyonlarına, duraklardan eczanelere, nöbetçi eczanelere kadar standart tabelalar her yerde ve her vakit bu alanların kolayca tanınmasına yardımcı olurlar.

Eczane Tabelası Nedir Neden Ehemmiyetli?

Eczane tabelası, eczanelerin daha kolay bulunması, fark edilmesi ve diğer tabelalardan da ayırt edilebilmesi için standart hale getirilmiş eczane tabelalarına verilen genel isimdir. Eczane tabelaları, 2014 yılında yürürlüğe giren yasayla kırmızı – beyaz renklerle, kullanılacak malzemeler ve tanımlanan ölçüler ile standart hale getirilmiştir.

Standartların oluşması göz aşinalığını sağlayarak eczanelerin daha olay bulunmasını ve ayırt edici olmasını sağlamaktadır. Son zamanlarda tüm eczanelerde bu standartların uygulanması zaruridir. İmran Reklam Ajansı olarak eczaneniz de yönetmelik koşullarına uyacak kaliteli ve uygun fiyatlı tabelalar ile hizmetinizdeyiz.

Eczane Tabelası Yönetmeliği Ayrıntıları Nelerdir?

Eczane Tabelası Yönetmeliği, 2014 seneninde Sıhhat Bakanlığı tarafından onaylanmış ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmelikle ülkemiz genelinde hasta ve ihtiyaç sahiplerinin eczanelere ulaşımlarını kolaylaştırmak, farklılıkları ortadan kaldırarak haksız rekabeti önlemek yanı sıra değişik tabela sistemleri ile görsel kirliliği de önlemek amaçlanmıştır.

Daha ayrıntılı bilgi için Sıhhat Bakanlığı Eczane Levha Standartları Rehberi irtibatına tıklayarak kolayca inceleyebilirsiniz.

Eczane tabelalarının ışıklı veyahut ışıksız tabela olması eczacının inisiyatifine bırakılmıştır. Şayet ışıklı tabela seçenek edilirse,yalnızca ‘’ECZANE’’ yazısı bölümünde led aydınlatma kullanılabilinir. Tabelada yer alan eczane isminde hiçbir şekilde aydınlatma kullanılamaz.Ayrı olarak rehber eczaneharflerinin de kırmızı pleksi vakumdan yapılmasını da zaruri kılmıştır.

Yeni Yönetmelik Eczane Tabelası Ölçüleri

Eczane Tabelası Ücretleri

Yönetmeliğe uygun kırmızı beyaz eczane tabela ücretleri çeşitli ölçülere ve kullanılan malzemeye göre, hazırlanacak kasanın içerisinde kullanılacak led adetlerine göre fiyatlar değişmektedir. 

Eczane Tabelası Çeşitleri Nelerdir?

Eczane tabelaları iki adettir. Bir tanesi tabanda, ön cephede kullanılan ve üzerinde eczane yazısı ile eczanenin isminin bulunduğu taban eczane tabelasıdır. Ötekisi ise daha görünür alanda konumlandırılan ve üzerinde yalnızca “e” harfinin olduğu kutu harf eczane tabelasıdır.

Eczane tabelası Yönetmelik dahilinde, hem ön cephe eczane tabelasıhem de eczane harf tabela ölçüleri tanımlanmıştır.Kılavuzda tabelalarda kullanılacak renklerden, kullanılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir